השאירו לנו פרטים בכל נושא ונשמח לחזור אליכם: 03-6005007
pconlineltd@gmail.com

מדריך לקניית מחשב שולחני

 

Desktop laptop monitor pc technology icon - Device Icons

למרות הפופולריות הגודלת של מחשבים ניידים וטאבלטים, מחשב שולחני עשוי להיות הפתרון המתאים עבורך.

 

Free Icon | Power

 

כח מחשוב: במחשבים ניידים מוותרים על כוח המחשוב כדי למזער את הגודל והמשקל ולשמור על חיי הסוללה. מחשבים שולחניים כוללים בדרך כלל שבבי עיבוד חזקים יותר, יותר זיכרון וכונני אחסון גדולים יותר מאשר מחשבים ניידים.

 

Expand vector icon isolated on transparent background, Expand transparency  logo concept Stock Vector Image & Art - Alamy

 

יותר גמישות ואופציות הרחבה: ניתן להגדיר ולשדרג מחשב שולחני במספר עצום של דרכים. ניתן להוסיף זיכרון נוסף או להחליף את כונן האחסון שלך לקבלת קיבולת גדולה יותר אם הצרכים שלך משתנים. מכיוון שיש יותר מקום לעבוד איתו, מחשב שולחני מאפשר לך להוסיף רכיבים מיוחדים, כגון כרטיס מסך. אתה יכול להתאים אישית מחשב שולחני מסורתי כך שיהיה מה שאתה רוצה שיהיה.

 

Money Bag Icons - Download Free Vector Icons | Noun Project

שווי: באופן כללי, כשאתה קונה מחשב שולחני, בד"כ תקבלו יותר כוח מחשוב ביחס למחיר זהה במחשב נייד.

Download Apple Computer Icon Png | PNG & GIF BASE

גודל: מחשבים שולחנים דקים עלולים להיות פתרון טוב אם אתם נתפסים בין שיקולים אסתטיים לבין ביצועים. דגמים אלה הם למעשה מגדל שולחן עבודה מסורתי ארוז בתוך שלדה קטנה ודקה יותר. חלקם כוללים כונני מצב מוצק ו / או מנגנוני קירור שקטים, מה שמוסיף ליכולתם להסתתר בתוך סביבתם.

 

 

Smartphone, perfomance, mobile, cpu, phone, processor icon

מעבד

המעבד של המחשב הוא למעשה המוח שלו. בעבודה בשילוב עם זיכרון RAM, כוחו של המעבד קובע את מורכבות התוכנה שתוכלו להריץ, כמה תוכניות תוכלו לפתוח בו זמנית וכמה מהר יפעלו תוכניות אלה.

רוב שולחנות העבודה כוללים מעבד Intel® או AMD. לעבודה גרפית כבדה או למשחקים, מומלץ לבחור במחשב הכולל כרטיס גרפי עם זיכרון וידאו ייעודי. קיום משאבים נפרדים לגרפיקה מקל על העיבוד על המעבד הראשי ומאפשר ביצועים מהירים וחלקים יותר במהלך פעילויות אלה.

 

מעבדי INTEL

המעבדים של אינטל הם לב ליבם של רוב מחשבים שולחנים.

הנפוצה ביותר היא סדרת המעבדים מרובי ליבות  של Intel® Core™

 Core i9: המעבדים הללו מכוונים לעבודה מאומצת יותר. מגיעים במבחר מהירויות וליבות שונים , כדי להתמודד גם עם המשחקים והפרויקטים התובעניים ביותר.

Core i7: בחירה פופולרית בקרב "משתמשי כוח" כמו גיימרים הארדקור, מעצבי גרפיקה, צלמים וצלמי וידיאו. מתאים לרב משימות רציניות ויצירת מולטימדיה עם דרישה גבוהה לפרויקטים בתלת מימד או 4K.

Core i5: מעבד Core בדרגה בינונית חזק מספיק לרוב משימות המחשוב והרב-משימות בין מספר יישומים בצורה טובה מאוד.

Core i3: מעבד Core ברמת הכניסה, יותר ממספיק למשימות דוא"ל, אינטרנט ופרודוקטיביות יומיומיות. זה מתאים גם לפעילויות נפוצות כמו הזרמת מוזיקה.

במחשבים שולחניים זולים יותר תוכלו לראות גם את מעבדי Pentium® ו- Celeron® של אינטל. אלה מתאימים למשימות בסיסיות של דוא"ל, אינטרנט ופרודוקטיביות, אך יכולות המהירות והריבוי משימות שלהם מוגבלות ביחס לאלה של משפחת Core. בצד השני של הספקטרום, כמה מחשבים שולחנים מתקדמים ותחנות עבודה עשויים להתהדר במעבדי Intel Xeon®. מעבדי-על מרובי-ליבות אלה מיועדים לשרתי רשת ויישומים מקצועיים מיוחדים אחרים, ומעלים מעבר לביצועי העיבוד של מרבית מחשבים שולחנים.

 

מעבדי AMD

AMD מספקת מגוון מעבדים מתקדמים כמעט לכל משימה, כאשר רובם נופלים תחת התווית Ryzen ™.


Ryzen Threadripper™

מעבדים הללו מוכנים למשחקים, יצירת תוכן דיגיטלי ופרויקטים אחרים דורשי  כח רב.

 

Ryzen 9: 

לביצועים רציניים למשחקים וייצור תוכן כבד.

 

Ryzen 7: 

הביצועים הדרושים למשימות אינטנסיביות, כולל עריכה וסטרימינג של סרטונים, הפעלת יישומים תובעניים.

 Ryzen 5:

ביצועי מולטימדיה , הזרמת סרטוני 4K ומשחקים.

Ryzen 3:

ביצועים לבית הספר, הבית והמשרד, כמו גם משחקים מזדמנים וסטרימינג במדיה.

 

 

Ram Memory free icon 5 | Free icon rainbow | Over 4500 royalty free icons

זכרון RAM

זיכרון גישה אקראית (RAM)  חשוב מכיוון שהוא עוזר למעבד שלך להתמודד עם מספר משימות בו זמנית. 4GB ומעלה מומלץ למחשוב בסיסי. רוב מחשבים שולחנים מגיעים עם 8GB עד 16GB, ו- 16GB יעניקו לך יכולת ריבוי משימות מספיק לפעילויות כמו עריכת תמונות ווידאו או משחקים. אם אתם חושבים שאולי תזדקקו ליותר זיכרון מאוחר יותר, מומלץ לבחור דגם לוח אם המאפשר לך להרחיב את ה- RAM.

 

 

 

HDD SSD icon - Ebuyer Blog

אחסון 

 בחירת האחסון חשובה מכיוון שהיא קובעת כמה דברים ניתן לשמור במחשב וכמה מהר ניתן לגשת אליהם. ככל שיש יותר נפח אחסון, כך נצטרך לדאוג שאחסון הדיסק ייגמר. שדרוג לסוג אחסון מהיר יותר יעניק יתרון נוסף בזמני הפעלה, התעוררות וטעינה מהירים.

 

HDD - Hard Disk Drive

 

כונני דיסק קשיח מסורתיים זולים יחסית. עם זאת, הם מייצרים גם חום וגם רעש, ומהירותם מוגדרת על ידי כמה מהר החלקים המכאניים שלהם יכולים לנוע. מרבית הכוננים הקשיחים במחשבים שולחנים מציעים מהירות ציר של 7200 סל"ד להעברת נתונים במהירות וטיפול טוב יותר בקבצים גדולים, אם כי בחלק מהדגמים יש כונן איטי יותר של 5400 סל"ד.

 

Solid state drive (SSD)

אפשרות האחסון SSD פלאש ללא חלקים נעים להתבלות. כונני SSD מהירים פי כמה מכונני הדיסק הקשיח, ומספקים ביצועים מהירים יותר בהתחלה, הפעלת תוכנות ושמירת קבצים, כל זאת תוך יצירת פחות חום וללא רעש. קיבולת האחסון של SSD נוטה להיות קטנה יותר מכפי שתמצאו בכוננים קשיחים בסך הכל, אך כונני טרה-בייט גדולים יותר נפוצים כיום (אם כי יש לצפות לשלם יותר ביחס לדיסק HDD).

 

שילוב דיסקים

מספר גדל והולך של מחשבים שולחנים מוגדרים עם שני כונני אחסון. מחשבים שולחנים אלה כוללים גם כונן קשיח וגם כונן SSD, מה שמקנה את מלוא היתרונות של כל אחד מהם. על ידי התקנת מערכת ההפעלה שלך ותוכניות בשימוש  ב- SSD, נראה שיפור בביצועים במקום החשוב ביותר, בעוד שהכונן הקשיח המסורתי מספק נפח אחסון רב לקבצים האחרים שלך.

 

 

Usb, cable, transfer, pc, data, port icon - Download

 

חיבורים ויציאות

 

USB Type-A

מחבר כוננים חיצוניים, בקרי משחקים, סמארטפונים, נגני MP3 ואביזרים אחרים. יציאות USB 3.0 נבדלות על ידי הכנסה כחולה ומעבירות נתונים מהר יותר מ- USB 2.0 כאשר משתמשים בהן עם התקני USB 3.0. הם תואמים לאחור עם התקני USB 2.0 מדור קודם, אך מוגבלים למהירויות 2.0.

USB Type-C

מאפשרת מהירויות USB 3.1 מהירות  ועוצמה רב-תכליתית, הכוללת מחברים עם קצוות זהים המתחברים הפוך למעלה. כעת צגים מסוימים תומכים בקישוריות USB-C. מתאמים מאפשרים תאימות וידאו כמו גם לאחור עם יציאות Type-A

HDMI

חבר צג, מקרן או HDTV.

DisplayPort

חבר צג או מקרן.

Media card slots

מאפשר העברת תמונות או קטעי וידאו ישירות מכרטיס הזיכרון המשמש במצלמה הדיגיטלית, במצלמת הווידאו או בסמארטפון. תבניות הכרטיס הנתמכות משתנות בכך מחשב.

חיבור אינטרנט קווי

מספק חיבור קווי לנתב שלך לחיבור יציב ומהירות עקבית שאינם נתונים להפרעה סביבתית, מה שמפנה את רוחב הפס שלך למכשירים ניידים.

 

בנוסף ליציאות פיזיות, רבים מהמחשבים השולחניים של ימינו כוללים חיבור רשת אלחוטית מובנית, ורובם גם תומכים ב- Bluetooth.